Institut preventivní rehabilitace
Nestátní zdravotnické zařízení v centru Prahy

Volejte

774 719 597


 

Rehabilitace

Rehabilitační cvičení individuální

499 Kč
Kredit:
599 Kč
Cena:
RE-0050
Označení:
30 minut
Doba trvání:

Popis služby

Cvičení s elastickými lany.

Princip cvičení

Svaly celého těla vzájemně spolupracují a vytvářejí svalová zřetězení. V tomto jevu existují zákonitosti, které se za určitých okolností pravidelně opakují. Cvičení vytváří pomocí spirálních svalových zřetězení v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Cíle cvičení

Hlavním cílem je navrátit svalům harmonii a funkci ztracenou v důsledku sedavého způsobu života, vrátit postavu do vzpřímené pozice, vyrovnat páteř do střední linie a protáhnout směrem vzhůru. Cvičením dojde k otevření páteře pro pohyb, přirozenému rozdělení pohybu na jednotlivé segmenty páteře a velké klouby.

Proč elastické lano?

Důvodem k použití elastického lana je, že elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Můžeme to chápat také jako prodloužení svalových vláken aktivujících spirálu. Cvičení s lanem umožňuje svaly posillovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

Snažíme se vytvořit prakticky zvládnutelný a časově nenáročný program pro všechny, kteří trpí bolestmi zad nebo chtějí poruchám páteře předejít.

Doporučujeme absolvovat sérii cvičení s terapeutem, stanovení konkrétního cvičebního plánu, naučit se svaly správně zapojovat, abyste mohli cvičit samostatně doma.

V rámci této služby aplikujeme a následně doporučujeme naše balzámy

Pro zvýšení efektu dané služby doporučujeme

SM systém (30-45 minut)Spolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, přijímáme poukázky i kartu Benefity

IPREA s r.o. Ovocný trh 14, 110 00 Praha 1

IČ 62417398, DIČ CZ62417398
Bankovní spojení: 7361355001/5500 Raiffeisenbank, a.s.
Firma je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 32301.