Institut preventivní rehabilitace
Nestátní zdravotnické zařízení v centru Prahy

Volejte

774 719 597


 

Naše cíle

Naším hlavním úkolem a zároveň cílem je ukázat klientům, jak vyléčit nebo alespoň zmírnit důsledky některých civilizačních onemocnění, dále jak upravit svůj životní styl a utvořit si potřebné pohybové návyky tak, aby každý z nás mohl těmto civilizačním problémům efektivně předcházet nebo se s nimi optimálně vyrovnat. V našem institutu aplikujeme vhodné kombinace terapií, podmíněné individuálním přístupem ke každému klientovi.

Civilizační choroby (nebo také nemoci z blahobytu, někdy i označované jako počítačový syndrom) je označení pro skupinu nemocí, které se častěji vyskytují spíše ve vyspělých zemích a předpokládá se, že jsou důsledkem moderního městského životního stylu.

Za hlavní příčiny civilizačních chorob se považují zejména:

 • sedavý způsob života, nedostatek pohybu - celková fyzická hypoaktivita,
 • špatné stravovací návyky - nadměrná konzumace jídla (tučného a slaného), alkoholu, kouření
 • nadměrný a trvalý stres.
Důsledkem výše uvedených bodů je vznik a rozvoj civilizačních chorob, mezi které patří:
 • kardiovaskulárních onemocnění - ateroskleróza, arytmie a další poruchy srdečního rytmu, infarkt myokardu, hypertenze,
 • neurologických onemocnění - cévní mozková příhoda, Alzheimerova choroba, 
 • metabolických chorob - obezita, diabetes mellitus, poruchy štítné žlázy,
 • onemocnění trávicí a vylučovací soustavy - zácpa, hemeroidy,
 • onemocnění pohybového aparátu - bolesti zad, kloubů, vznik různých syndromů z přetížení - např. tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, syndrom bolestivého ramene, výhřezy meziobratlových plotének, předčasný rozvoj artrózy a degenerativních změn na páteři,
 • psychické poruchy - úzkosti, deprese, syndrom vyhoření,
 • poruchy imunity - chronický únavový syndrom,
 • rakovina.
Cesta ke změně - Jak začít?
 
Často do naší ambulance přicházejí lidé, které začaly bolet záda nebo klouby a mnohdy bez předchozí odborné konzultace s lékařem či fyzioterapeutem tito lidé začnou cvičit v posilovně, navštěvovat hromadné lekce módních druhů cvičení a tanců, cvičí doma podle DVD nebo horlivě začnou hrát tenis či squash, což dříve nebo později vede k tomu, že se jejich obtíže zhorší a dostanou se k nám až ve stadiu, kdy je jim zjištěn nález např. výhřez meziobratlové ploténky nebo pokročilá artróza.
Proto těmto lidem, kteří nejsou zvyklí se pravidelně a dlouhodobě hýbat a většinu dne sedí u počítače event. mají k tomu ještě nadváhu, doporučujeme nejprve konzultaci s lékařem a následně s fyzioterapeutem, aby vyšetřili jejich svalově-kosterní systém, posoudili míru svalové nerovnováhy těla, doporučili a naučili klienta cviky, které tyto svalové nerovnováhy (dysbalance) zredukují a následně takto "připravený" jedinec může začít provozovat další pohybové aktivity, kterými pak svému tělu nebude ubližovat.

Naše ambulantní rehabilitační péče je na tyto obtíže v oblasti pohybového aparátu zaměřena. V období, kdy v ČR docházelo k mohutnému zavádění počítačové techniky do všech oblastí naší společnosti, statistiky uváděly, že každý třetí člověk trpěl obtížemi v oblasti pohybového aparátu. V následujících letech tento počet stoupal a stále stoupá, a to především v důsledku zvýšených nároků na člověka, zrychleného způsobu života, nárůstem stresových vlivů a rostoucí závislosti na počítačích. Tato alarmující čísla nás motivovala zahájit sledování vlivu pravidelných preventivně- rehabilitačních terapií na zmírnění bolestí zad a kloubů (viz. Čtyřletý výzkum).

 

Naší snahou a zároveň i cílem je  pomoci Vám od bolesti.


Spolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, přijímáme poukázky i kartu Benefity

IPREA s r.o. Ovocný trh 14, 110 00 Praha 1

IČ 62417398, DIČ CZ62417398
Bankovní spojení: 7361355001/5500 Raiffeisenbank, a.s.
Firma je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 32301.